Tirsdag kveld arrangerte Aasen skytterlag et jaktfeltstevne på Stokkmyra i Åsen. Stevnet samlet hele 192 skyttere i alle klasser og aldre.
– Noe som er ny rekord for oss, sier Andreas Haabeth i Aasen skytterlag.
Jaktfelt har blitt stadig mer populært i Trøndelag såvel som resten av landet i senere år. Stevnet i Åsen tirsdag inngår som stevne nummer to i Stjørdalsførets jaktfeltkarusell. Totalt avholdes det 11 jaktfeltstevner i karusellen. I klassen Jeger A vant Geir O. Leangen fra Åsen med sine 100 poeng foran Kjell Ivar Andersen fra Byneset med 98 poeng og Rune Størseth fra Lånke med samme poengsum. I klasse Jeger B vant Torbjørn Fredagsvik fra Frosta med 94 poeng foran Oddvar Røddesnes fra Lånke (91 poeng) og Morten Hegseth fra Floren (88 poeng). Marius Simavik fra Roan vant Jeger C (98 poeng) foran Børge Størseth fra Lånke (93) og John Brede fra Nidaros (92).
Birger Meistad, Orkla, vant A-B med 100 poeng. Morten Solem, Skjelstadmark, vant V60 med 98 poeng, og Martin Skulbørstad vant V70 med 94 poeng.
I juniorklassen vant Henrikke Leikvold fra Lånke overlegent med sine 100 poeng foran Ole Martin Klungerbo, Hommelvik (96).
Resultater
Jeger A:
1.Geir O. Leangen Åsen 100
2.Kjell Ivar Andersen Byneset 98
3.Rune Størseth Lånke 98
4.Håkon Beistad Lånke 98
5.Bjørn Tore Renå Mostadmark 98
6.Geir Welve Lånke 98
7.Geir Johnny Aasen Værnes 96
8.Bjørn Roger Malvik Lånke 96
9.Ola Balstad Tydal 96
10.Tommy Kvål Nidaros 96
11.Idar Iversen Åsen 96
12.Andreas Haabeth Åsen 96
13.Terje Ulseth Værnes 94
14.Pål Larsen Værnes 94
15.Stig Ove Vilvang Lånke 93
16.Martin Finstad Åsen 92
17.Arne-Olav Husby Åsen 92
18.Thomas Brænne Åsen 92
19.Marius Larsen Værnes 91
20.Hans Egil Fossen Hommelvik 90
21.Knut Christiansen Åsen 89
22.Rune Aadal Frosta 89
23.Håvard Krislok Skjelstadmark 89
24.Mats Bjørnar Skei Værnes 88
25.Nils Kringen Floren 88
26.Lars M. Stamnes Hommelvik 88
27.Øyvind Stene Selbu 88
28.Ketil Trondstad Lånke 87
29.Anders Friberg Skjelstadmark 87
30.Bjørn Johan Skjerve Værnes 86
31.Lasse Aasan Skjelstadmark 86
32.Arne Årvåg Nidaros 85
33.Ingar Strand Stjørdal 85
34.Kari Skulbørstad Lånke 85
35.Asle Vuttudal Hegra 85
36.Steinar Tuseth Selbu 85
37.Geir Arve Beistad Lånke 82
38.Ivar Saksvik Åsen 81
39.Arild Nordli Lånke 81
40.Terje Thoresen Hommelvik 80
41.Kim Jørgen Sætran Hegra 79
42.John Eskil Juliussen Meråker 79
43.Karl Jostein Olsen Frosta 79
44.Einar Waagan Floren 77
45.Frank Dahl Frosta 76
46.Petter Trangmyr Lånke 76
47.Linda Vikvald Værnes 76
48.Hans Dahl Floren 74
49.Thommas Bremset Værnes 74
50.Børge Kjesbu Langstein 74
51.Gunnleif Bidtnes Lånke 72
52.Ben Flåhammer Nidaros 71
53.Mass Kringen Floren 71
54.Kolbjørn Hovdal Åsen 70
55.Terje Dahl Åsen 70
56.Edith Rønning Langstein 69
57.Jo Kristiansen Stjørdal 68
58.Jan Inge Nessimo Floren 56
Jeger B:
1.Torbjørn Fredagsvik Frosta 94
2.Oddvar Røddesnes Lånke 91
3.Morten Hegseth Floren 88
4.Kristoffer Storvold Nidaros 86
5.Kristian Nessimo Floren 85
6.Geir Håkon Hammer Langstein 85
7.Tomas Vilvang Lånke 84
8.Kristian Flægstad Frosta 84
9.Peder P Evjen Tydal 83
10.Marius Hoås Lånke 82
11.Frode Kvål Nidaros 81
12.Knut Lier Åsen 81
13.Svein Erik Vigen Floren 80
14.Daniel Bjørgum Stjørdal 78
15.Børge Gederaas Floren 77
16.Morten Johannesen Meråker 75
17.Arve Åsbjørg Frosta 74
18.Morten Island Værnes 73
19.Bjørn Egil Juliussen Meråker 72
20.Ståle Haugen Hell Felt & P. 69
21.Stig Morten Welve Lånke 69
22.Kathrine Iversen Åsen 68
23.Alf Stordalsvold Stordal 68
24.Reidar Olsen Åsen 65
25.Gunnar Berg Stordalen 64
26.Johnny Størseth Lånke 57
27.Jan Erik Skei Langstein 50
28.Kurt Snekvik Meråker 47
29.Kjersti Dybvadskog Lånke 43
Jeger C:
1.Marius Simavik Roan 98
2.Børge Størseth Lånke 93
3.John Brede Nidaros 92
4.Magnus Malvik Lånke 92
5.Marie Wessel Nidaros 91
6.Henrik Brøseth Hommelvik 86
7.Børre Svindal Larsen Værnes 85
8.Natalie Bjørkås Hegra 79
9.Berit Paulsen Trondheim JF 78
10.Endre Munkeby Åsen 76
11.Ketil Fagerli Frosta 75
12.Bjørn Erik Hastad Lånke 75
13.John Magne Auran Skatval 74
14.Gunnleif Lundemo Floren 74
15.Håvard Husby Åsen 74
16.Finn Larsen Nidaros 74
17.Joakim Skaar Hegra 72
18.Anders Olsen Meråker 71
19.Bjørn Christensen Stjørdal 70
20.Lars Rønsåsbjørg Floren 70
21.Bjørn Ove Buland Stjørdal 70
22.Odd Ivar Hastad Lånke 68
23.Atle Kvål Stjørdal 67
24.Bård Olav Leangen Åsen 67
25.Hanna Skjerve Værnes 66
26.Jens Panzer Levanger 66
27.Terje Holm Byneset 65
28.Roger Bremseth Åsen 63
29.Johan Petter Undlien Frosta 62
30.Per Ivar Moum Lånke 62
31.Geir Heide Malvik 59
32.Jan Halvard Nygård Lånke 59
33.Torfinn Leangen Åsen 58
34.Jørgen Oldervik Frosta 57
35.Maria De Moon Meråker 56
36.Arne Martin Hegstad Åsen 55
37.Inge Hovdal Åsen 54
38.Svein Ivar Stordalsvold Stordal 54
39.Jørgen Sorte Stjørdal 53
40.Einar Rønning Floren 51
41.Ole Gunnar Uthus Langstein 48
42.Gisle Reitan Frosta 47
43.Kjell Åge Vedul Langstein 45
44.Sverre Johansen Skogn 45
45.Ståle Heimstad Frosta 44
46.Mats Plugge Stjørdal 44
47.Ken Roger Espeland Hell Felt & P. 44
48.Torbjørn Søderlind Hommelvik 40
49.John Gunnar Raaen Skjelstadmark 38
50.Ingebrigt Størseth Lånke 34
51.Ole Kristian Riset Frosta 30
52.Per Malvin Moum Lånke 26
53.Stine Berg Åsen 24
54.Oddbjørn Husbyn Skjelstadmark 17
A-B:
1.Birger Meistad Orkla 100
2.Rolf Inge Bremseth Tydal 98
3.Arnfinn Dullum Værnes 95
4.Erling Bejaminsen Åsen 92
5.Morten Raaen Værnes 89
6.Joakim Olsen Skjelstadmark 86
7.John Håvard Raaen Værnes 86
8.Wenke Dullum Værnes 83
9.Joakim Fornes Hegra 78
V60:
1.Morten Solem Skjelstadmark 98
2.Hans Jørgen Skei Langstein 96
3.Per Magnar Rønning Langstein 94
4.Jostein Nessimo Floren 94
5.Haldor Sesseng Nidaros 94
6.Halvord Berntsen Nidaros 94
7.Johan Petter Bye Langstein 89
8.Torbjørn Sætertrø Floren 86
9.Tore Bremset Stjørdal 86
10.Roald Reitan Frosta 81
11.Harald Snaisen Hommelvik 80
12.Kjell Sivertsvik Langstein 77
13.Georg Horten Floren 74
14.Åge Lier NROF 68
15.Torstein Ertsgård Stjørdal 67
16.Johan Aasan Skjelstadmark 65
17.Håkon Skjevik Stjørdal 63
18.Kari Bye Langstein 56
19.Svein Nygård Langstein 42
V70:
1.Martin Skulbørstad Lånke 94
2.Oddbjørn Horten Floren 94
3.Ove Stamnes Hommelvik 85
4.Boris Kvamme Frosta 83
5.Jorulf Fløan Langstein 80
6.Ola Venn Mostadmark 76
7.Magnar Kristiansen Lånke 73
Junior:
1.Henrikke Leikvold Lånke 100
2.Ole Martin Klungerbo Hommelvik 96
3.Aleksander Trøa Olsen Stordal 89
4.Børge Welve Lånke 80
5.Asgeir Iversen Åsen 75
6.Fredrik Dybvadskog Lånke 73
7.Vebjørn Leangen Åsen 71
8.Arja Dullum Værnes 71
9.Ole Rønsåsbjørg Skjelstadmark 69
10.Ole Hermund Stene Selbu 65
11.Greger Reitan Frosta 62
12.Torfinn Wessel Seland Nidaros 52
13.Magnus Sørnes Floren 50
14.Frida Bremseth Bjørkøy Åsen 47
15.Martin Gudem Langstein 39
16.Jørgen Elverum Lånke 20