Verdalsløperne er i gang

Årets første karusellrenn gikk av stabelen i Marka.
Sport

Leirådalingene arrangerte årets første verdalskarusell på Leksdal skistadion i Marka tirsdag kveld. I flotte forhold deltok hele 66 løpere på skirennet, som gikk i fristil.

Neste karusellrenn er på Vinne stadion 24. januar. Da er det klassisk stil som står på programmet.

Terminslisten, Verdalskarusellen:

  • 24. januar - Vinne skistadion, klassisk stil
  • 13. februar - Leksdal skistadion, fristil (tomannsstafett)
  • 27. februar - Inndal skistadion, klassisk stil
  • 13. mars - Helgådal skistadion, fristil

Resultatliste:

Jenter 8, 1 km:

Agnes Kolberg Hakardattir, Leksdal

Gutter 8, 1 km:

Aleksander Arnøy, Leksdal

Njord Hallem Berg, Leksdal

Jenter 9, 1 km:

Jenny Solsem, Vinne Skilag

Gutter 9, 1 km:

Erik Rånes, Vinne Skilag

Petter Green Karlsen, Vinne Skilag

Ovid Bjørkeng. Leirådal

Lukas Stene Haugan, Vinne Skilag

Erlend Øyahals, Vinne Skilag

Torje Eggen Vatne, Leksdal

Jenter 10, 1 km:

Linnea Åsan, Leksdal

Frida Bakken Sellæg, Helgådal

Live Helden, Stiklestad IL

Gutter 10, 1 km:

Niklas Hynne, Stiklestad IL

Marius Musum, Leksdal

Robin Julnes, Stiklestad IL

Tobias Flyum, Stiklestad IL

Jonathan Nysæter, Stiklestad IL

Peder Bjørkeng, Leirådal

Aron Rotmo, Helgådal

Jenter 11, 2 km:

1. Greta Kolberg Hakonardottir, Leksdal 08:23

2. Othelia Totsås Jonsborg, Leksdal 08:46

3. Ane Sørholt, Vinne Skilag 08:47

4. Anna Sagvold, Leirådal 08:57

Gutter 11, 2 km:

1. Ulrik Haugen, Leksdal 07:55

2. Børge Sørholt, Vinne Skilag 08:36

3. Sverre Ivar Håskoll, Leirådal 09:32

4. Brage Hallem Berg, Leksdal 10:05

Jenter 11, 2 km:

1. Johanne Bjugan, Leksdal 07:01

2. Alma Kolberg Hakonardottir, Leksdal 07:57

3. Margrete Norum Kaalen, Stiklestad IL 10:34

4. Tuva Bjørken, Vinne Skilag 11:41

5. Ella Minerva Bordi, Stiklestad IL 13:43

Gutter 12, 2 km:

1. Vinjar Eggen Vatne, Leksdal 07:18

2. Jesper Rotmo, Helgådal 07:41

3. Iver Grand Gudding, Vinne Skilag 08:00

4. Trym Aleksander Kolstad, Vinne Skilag 08:27

5. Jakob Hermann Selseth, Leksdal 10:46

6. Aslak Rotmo, Helgådal 12:18

Jenter 13, 3 km:

1. Sunniva Aksnes, Helgådal 08:54

2. Fredrikke Bjørkeng, Leirådal 10:02

3. Aurora Haugen, Leksdal 12:49

Gutter 13, 3 km:

1. Vemund Totsås Jonsborg, Leksdal 08:51

2. Torstein Gjerdrem Lund, Vinne Skilag 09:35

3. Tobias Bjørken, Vinne Skilag 10:27

4. Jonas Smulan Helgås, Vinne Skilag 10:27

5. Tobias Wehn Langnes, Vinne Skilag 10:31

6. Simon Green Karlsen, Vinne Skilag 10:44

7. Andreas Aunøien, Vinne Skilag 11:45

Jenter 14, 3 km:

1. Klara Sofie Steinsli, Leirådal 08:28

2. Mathea Bjørkeng, Leirådal 09:20

Gutter 14, 3 km:

1. Johannes Sivertsen, Leirådal 07:54

2. Fredrik Sivertsen, Leirådal 08:22

3. Sigve Nysæther, Stiklestad IL 09:05

4.  August Iversen, Leksdal 09:54

Jenter 15, 5 km:

1. Silje Aksnes, Helgådal 17:07

2. Ingrid Bjørkeng, Leirådal 17:30

Gutter 15, 5 km:

1. Iver Gjerdrem Lund, Vinne Skilag 14:11

2. Martin Vehus Skjerve, Vinne Skilag 14:30

3. Håkon Bjugan Jr., Leksdal 15:21

4. Thomas Aspås Pedersen, Leksdal 16:03

Gutter 16, 5 km:

1. Petter Sagvold Leirådal 14:37

Menn Junior, 9 km:

1. Sivert Borgen, Leirådal 24:07

Menn Senior, 9 km:

1. Kjetil Vatne, Leksdal 24:11

2. Geir Martin Bjørkeng, Leirådal 24:29

3. Kjell Ove Tiller, Leksdal 28:53