Lover allsang og kjente og kjære julesanger for alle

Øivind Berg lover mye allsang. Foto: Panorama/Arne Oppdal.   Foto: Panorama/Arne Oppdal

Kultur

Nå er det høysesong for julekonserter, og artistene står i kø for å gjeste oss med sine flotte programmer. Julehøytiden blir satt inn i en fin ramme av all slags sang og musikk.

-I Levanger og Verdal har det blitt en god tradisjon at alle menighetene kommer sammen for å synge julens sanger, og på den måten liksom åpner «juledøra» helt opp, forteller Øivind Berg og legger til at alle, om man er med i en menighet eller ikke, er selvsagt velkommen til arrangementene som går av stabelen nå på søndag (8. desember) i Levanger Kirke og i Stiklestad kirke lørdag den 14. desember.

-Dette blir, i god tradisjon, en samling der menighetene selv bidrar med sang og musikkinnslag. Og selvsagt blir det mye allsang - kjente og kjære julesanger både for store og små, sier Øivind Berg, som på vegne av menighetene er arrangementets koordinator og toastmaster.