Han er nummer ni på KrFs listeforslag

Her er nominasjonskomiteens forslag til fylkestingsliste.

Han er nummer ni på listeforslaget til Trøndelag KrF.  Foto: Arkivfoto/Roger M. Svendsen

Nyheter

Karin Bakklund Bjørkhaug fra Meldal er foreslått på førsteplass på KrFs fylkestingsliste. Ingrid Marie Hildrum fra Trondheim foreslås på andreplass. Trygve Gjermstad fra Trondheim, er foreslått på tredjeplass.

Lista består av 57% menn og 43 % kvinner.

- Lista gir en god bredde i både alder, geografi og kompetanse, sier Jan Arne Bremnes, leder for nominasjonskomitéen i en pressemelding.

Nominasjonsmøtet i Trøndelag KrF skal vedta endelig fylkestingsliste lørdag 17. november.

Sigurd Flø Gustad fra Levanger er nummer ti på listeforslaget til Trøndelag KrF.

1Karin Bjørkhaug1964Meldal
2Ingrid Marie Hildrum1996Trondheim
3Trygve Gjermstad1958Trondheim
4Jon Normann Tviberg1969Indre Fosen
5Karin Nordstad1967Grong
6Øystein Digre1973Midtre Gauldal
7Marius Damli Andresen1990Trondheim
8Astrid Gustad Angelus1972Namsos
9Sigurd Flø Gustad1998Levanger
10Knut Johan Singstad1988Hemne
11Odd Arne Sakseid1969Indre Fosen
12Anette Liseter1984Namdalseid
13Astrid Sofie Dalhaug1973Malvik
14Per Olav Mork1962Namsos
15Heidi Pawlik Carlson1968Oppdal
16Anna Lina Mørreaunet Holm1977Melhus
17Leif-Adler Laffen Jensen1953Stjørdal
18Torild Anita Elnes1958Halsa
19Reidun Korssjøen1960Vikna
20Per Arild Thorsen1966Rennebu
22Thor Laneskog1966Vikna
23Torgeir Værnesbranden1985Stjørdal
24Ragnhild Løvseth Øverland1968Rennebu
25Jan Arne Bremnes1952Melhus
26Daniel Myren Hovin1996Melhus
27Leif Martin Skagemo1945Nærøy
28Ola T. Lånke1948Rennebu
29Bente Tømmerdal1984Indre Fosen
30Astri Marie Wessel1947Hemne
31Øystein Fagerli1952Orkdal
32Øystein Bliksås1949Stjørdal
33Nils Johannes Wang1949Hitra
34Helena Kruken Ulvin1983Verdal
35Bente Høston Bostad1961Orkdal
36Arnhild Opdal1968Steinkjer
37Arne Lyngstad1962Trondheim
38Britt Helen Hoås1962Åfjord
39Kjartan Urangsæter Åsebø1975Nærøy
40John Roar Bruholt1971Melhus
41Tone Laugen1983Fosnes
42Toralv Gustad1963Overhalla
43Knut Eirik Himle1968Lierne
44Hans Byfuglien1964Melhus
45Jarle Håbrekke1943Bjugn
46Gunhild E. Lien1961Bjugn
47Gunhild Osen1964Osen
48Peder Haugset1963Oppdal
49Magnar Kosberg1962Midtre Gauldal
50Tora Marie Husan1943Rennebu
51Magne Nydal1962Skogn