Gull-Funn på Magneten har opphørssalg, men det er ikke snakk omkonkurs. Det er Coop Inn-Trøndelag som driver butikken, og det er dereskontrakt med Gull-Funn som avvikles.
– Kjøpesenteret har leiekontrakt med Gull-Funn-kjeden, og de vil drivebutikken videre, sier senterleder Lars Heirsaunet ved Magneten. Eierskiftet vilskje i månedsskiftet februar/mars.
Herrebutikk konkurs Magneten kjøpesenter leter nye drivere. Kjøpte konkursbo
Like etter jul gikk herrebutikken Ice konkurs. Der harkonkursboet blitt kjøpt opp, og det drives sluttsalg. Foreløpig er det ikkeklart hva som kommer inn i butikklokalene.
– Vi jobber med en ny butikk, men det er for tidlig å si noe.Ice-lokalene er for øvrig de eneste ledige lokalene på senteret, det er en situasjonvi er stolte av, sier Heirsaunet.