Veteranen traff 35 blinker på rad

Jon Olav Skei har en tendens til å treffe det han sikter på. Dette bildet er fra et feltskytterarrangement ved en tidligere anledning.  Foto: Roger M. Svendsen

Sport

Ingen tvil om at Jon Olav Skei har blikk for sentrum.

Den sterke veteranen prikket inn gode 350 poeng under skytterstevnet i Markabygda sist helg. Med det gikk han til topps i klasse V65.

Det var for øvrig også mange andre gode prestasjoner i Marmorstevnet (4. og 5. mai). Resultatene ser du nedenfor.

Mesterskap:

V55: 1. Asbjørn Grendstad, Klæbu 348, 2. Harald Denstad, Stjørdal 346, 3. Einar Hagemo, Byneset 344, 4. Arne Grøtting, Oslo Østre 342, 5. Nils-Inge Holmeset, Trondhjems 342, 6. Trond Tangstad, Mosvik 342, 7. Morten Island, Malvik 338, 8. Odd Einar Stoknes, Herfjord 333, 9. Svein O. Østeraas, Hommelvik 330, 10. Asbjørn Gussiås, Mære 228, 11. Rune L. Johansen, Mære 219

Klasse 1: 1. Erlend Rygh, Mære 247, 2. Jan Gunnar Feragen, Aasen 241, 3. Kjetil André Løvås, Aasen 230

Klasse 2: 1. Alf Erik Gripp, Levanger og Frol 336, 2. Jan Høiby, Hommelvik 334, 3. Svenn Harald Hovd, Namdalseid og Lyngen 334, 4. Ola Valstad, Mære 323, 5. Roy Halseth, Malvik 322

kl asse 3: 1. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 332, 2. Åse Edny Sklett, Overhalla 326

klasse 4: 1. Håvard M. Ellefsen, Byneset 338, 2. Robert Stornes, Nidaros 337, 3. Tommy K. Brandtzæg, Mære 336, 4. Tore Brandtzæg, Mære 334, 5. Ragnhild Haugen, Stordalen 334, 6. Arve Vassli, Stjørdal 332, 7. Jørund Oskar Ertsås, Mære 332, 8. Bjørnulf Røli, Øvre Ogndal 329, 9. Dag Ivar Borg, Malm 329, 10. Hilde Kjøsnes Thoresen, Hommelvik 227

klasse 5: 1. Lars Emil Haugen, Stordalen 345, 2. Hans Bakken, Nordre Skage 344, 3. Vegar Selen, Stjørdal 341, 4. Helge Anshushaug, Soknedal 341, 5. Erland Haugen, Røros 340, 6. Håkon Rognstad, Byneset 339, 7. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 338, 8. Daniel Dretvik, Leksvik 338, 9. Karl-Henrik Lund Brinch, Byneset 337, 10. Sander Hustad Engevik, Stord 334, 11. Paal Johansen, Byneset 334, 12. Vegar Forbord Grendal, Mostadmark 330, 13. Håvard Valstad, Mære 236, 14. Anton Jenssen, Mosvik 228

Rekrutt: 1. Snorre Sverkmo Julnes, Namdalseid og Lyngen 341, 2. Linnea Solum Bakken, Nordre Skage 337, 3. Nicolay André Døhl, Skogn 331, 4. Emil Hegnes, Skogn 326, 5. Alexander Gjemble, Skogn 324, 6. Othelie Lynum Gripp, Levanger og Frol 303, 7. Ingeborg Skjetnemark, Levanger og Frol 297, 8. Jenny Lian, Levanger og Frol 290

Eldre rekrutt: 1. Tobias Raaen, Skjelstadmark 349, 2. Jørgen Vassli, Stjørdal 348, 3. Adrian Stubrud Hammer, Skogn 344, 4. Eirin Raaen, Skjelstadmark 344, 5. Amalie Skjetnemark, Levanger og Frol 342, 6. Markus Arnstad-Rygg, Skogn 334, 7. Stian Hestmo, Egge 331, 8. Andreas Skjemstad, Lånke 327, 9. Lars Arild Løkken, Mosvik 319

Junior: 1. Hanna Haabeth, Aasen 348, 2. Elise Solum Bakken, Nordre Skage 346, 3. Veronica Meldal Brandtzæg, Mære 344

V65: 1. Jon O. Skei, Skogn 350, 2. Kjell Arne Larsen, Bjørnen (Østerdal) 350, 3. Jon Ertsgård, Lånke 348, 4. Niklaus Haugrønning, Byneset 347, 5. Nils Ingemund Stokke, Inderøy 345, 6. Tore Olav Moen, Herfjord 341, 7. Ole Grumdal, Leksvik 244

V73: 1. Trond Tronstad, Leksvik 350, 2. Halvor Solum, Nordre Skage 350, 3. Jostein W. Hoseth, Rennebu 350, 4. Hans Tronstad, Leksvik 349, 5. Sverre Matberg, Levanger og Frol 349, 6. Harald Lysvand, Leksvik 348, 7. Olav Veie, Levanger og Frol 348, 8. John Olav Lund, Verdal Søndre 347, 9. Harald Røstad, Leksvik 347, 10. Olav Solheim, Soknedal 346, 11. Harald Saur, Egge 345, 12. Monrad Røstad, Levanger og Frol 245, 13. Odd Rakvåg, Kvam 245, 14. Jan Eilif Sundfær, Mære 242, 15. Harald Skjelbred, Steinkjer 240, 16. Øivind Hovstein, Leksvik 228

Hovedskyting:

Klasse 1: 1. Erlend Rygh, Mære 247, 2. Jan Gunnar Feragen, Aasen 241, 3. Kjetil André Løvås, Aasen 230

Klasse 2: 1. Alf Erik Gripp, Levanger og Frol 242, 2. Jan Høiby, Hommelvik 240, 3. Svenn Harald Hovd, Namdalseid og Lyngen 239, 4. Ola Valstad, Mære 231, 5. Roy Halseth, Malvik 228

Klasse 3: 1. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 234, 2. Åse Edny Sklett, Overhalla 230

Klasse 4: 1. Robert Stornes, Nidaros 241, 2. Tommy K. Brandtzæg, Mære 240, 3. Håvard M. Ellefsen, Byneset 239, 4. Ragnhild Haugen, Stordalen 238, 5. Tore Brandtzæg, Mære 237, 6. Jørund Oskar Ertsås, Mære 235, 7. Bjørnulf Røli, Øvre Ogndal 234, 8. Dag Ivar Borg, Malm 233, 9. Arve Vassli, Stjørdal 232, 10. Hilde Kjøsnes Thoresen, Hommelvik 227

Klasse 5: 1. Hans Bakken, Nordre Skage 246, 2. Lars Emil Haugen, Stordalen 246, 3. Vegar Selen, Stjørdal 242, 4. Erland Haugen, Røros 242, 5. Helge Anshushaug, Soknedal 241, 6. Daniel Dretvik, Leksvik 240, 7. Håkon Rognstad, Byneset 239, 8. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 238, 9. Karl-Henrik Lund Brinch, Byneset 238, 10. Håvard Valstad, Mære 236, 11. Sander Hustad Engevik, Stord 234, 12. Vegar Forbord Grendal, Mostadmark 234, 13. Paal Johansen, Byneset 234, 14. Anton Jenssen, Mosvik 228

Klasse V55: 1. Asbjørn Grendstad, Klæbu 249, 2. Nils-Inge Holmeset, Trondhjems 246, 3. Harald Denstad, Stjørdal 246, 4. Einar Hagemo, Byneset 245, 5. Arne Grøtting, Oslo Østre 244, 6. Trond Tangstad, Mosvik 244, 7. Odd Einar Stoknes, Herfjord 241, 8. Morten Island, Malvik 241, 9. Svein O. Østeraas, Hommelvik 236, 10. Asbjørn Gussiås, Mære 228, 11. Rune L. Johansen, Mære 219

Klasse NU: 1. Torstein Gjedrem Lund, Verdal Søndre 223, 2. Synnøve Skjetnemark, Levanger og Frol 173

Klasse R: 1. Snorre Sverkmo Julnes, Namdalseid og Lyngen 242, 2. Linnea Solum Bakken, Nordre Skage 241, 3. Nicolay André Døhl, Skogn 238, 4. Emil Hegnes, Skogn 234, 5. Othelie Lynum Gripp, Levanger og Frol 231, 6. Alexander Gjemble, Skogn 229, 7. Ingeborg Skjetnemark, Levanger og Frol 214, 8. Jenny Lian, Levanger og Frol 210

Klasse ER: 1. Tobias Raaen, Skjelstadmark 249, 2. Jørgen Vassli, Stjørdal 249, 3. Adrian Stubrud Hammer, Skogn 246, 4. Eirin Raaen, Skjelstadmark 245, 5. Amalie Skjetnemark, Levanger og Frol 243, 6. Stian Hestmo, Egge 236, 7. Markus Arnstad-Rygg, Skogn 236, 8. Andreas Skjemstad, Lånke 233, 9. Lars Arild Løkken, Mosvik 228

Klasse J: 1. Hanna Haabeth, Aasen 248, 2. Elise Solum Bakken, Nordre Skage 247, 3. Veronica Meldal Brandtzæg, Mære 244

Klasse NV: 1. Steinar Hegnes, Skogn 249, 2. Anne  Kristin Arnstad, Skogn 239, 3. Iver Gjedrem Lund, Verdal Søndre 239, 4. Hjørdis Halsen, Skjelstadmark 238, 5. Olav Gjedrem Lund, Verdal Søndre 237, 6. Ingunn Eikrem Karlsen, Skjelstadmark 229

Klasse V65: 1. Jon O. Skei, Skogn 250, 2. Kjell Arne Larsen, Bjørnen (Østerdal) 250, 3. Niklaus Haugrønning, Byneset 249, 4. Jon Ertsgård, Lånke 249, 5. Nils Ingemund Stokke, Inderøy 247, 6. Ole Grumdal, Leksvik 244, 7. Tore Olav Moen, Herfjord 244

Klasse V73: 1. Trond Tronstad, Leksvik 250, 2. Hans Tronstad, Leksvik 250, 3. Halvor Solum, Nordre Skage 250, 3. Jostein W. Hoseth, Rennebu 250, 5. Olav Veie, Levanger og Frol 249, 6. Sverre Matberg, Levanger og Frol 249, 7. John Olav Lund, Verdal Søndre 248, 8. Harald Røstad, Leksvik 248, 9. Harald Lysvand, Leksvik 248, 10. Olav Solheim, Soknedal 246, 11. Harald Saur, Egge 245, 12. Monrad Røstad, Levanger og Frol 245, 13. Odd Rakvåg, Kvam 245, 14. Jan Eilif Sundfær, Mære 242, 15. Harald Skjelbred, Steinkjer 240, 16. Øivind Hovstein, Leksvik 228